Dezinfekce fitness center, nářadí a solárií

Dezinfekce ve fitness centrech je velmi důležitá. Stržené mozoly, zbytky krve, potu je potřeba dobře omýt a očistit z nářadí a strojů.

Jaké dezinfekce jsou vhodné pro fitness centra?

Rychlá a účinná a pro fitness centra cenově výhodná? Zde je výběr těch nejvhodnějších a nejrychlejších:

Extra rychlá alkoholová dezinfekce - Lerasept FP 408 

 • Účinnost do 15 sekund - proti HIV, HBV, HCV, chřipkové viry, bakteriím, plísním, kvasinkám.
 • Neoplachuje se, odpaří se.
 • Použití kdykoliv během dne i na místa, kde připravujete potraviny.
 • Bez zápachu chlóru.

 

Dezinfekce, která současně omyje zbytky potu a nečistot - Lerasept L420

 • Dezinfekce a mytí 2v1 – úspora času a financí. (0,5l roztoku za 1 Kč! - Sanytol s podobnou účinnou látkou za 70 Kč!) 
 • Omyje pot, zbytky kůže, stopy po nápojích a rovnou dezinfikuje. 
 • Účinnost dezinfekce během 5 minut - také proti virům (HIV, HBV, HCV, chřipkové viry), proti bakteriím, plísním, kvasinkám.
 • Pro potravinářství - na mytí nádobí, šejkrů (nutno opláchnout vodou, kde se připravuje jídlo).
 • Šetrná k povrchům - na všechny plochy, plasty a povrchy ve fitness centrech, soláriích atd.
 • Dezinfekce náčiní, vašich bot, nádobí a lahví na nápoje.
 • Bez zápachu chlóru.

Bezchlórový dezinfekční prostředek Lerasept L 420 je vhodný pro dezinfekci všech voděodolných ploch a povrchů, předmětů a cvičebních nástrojů ve fitness centrech, tělocvičnách nebo salónech. Dezinfekce odstraňuje zbytky potu, nečistoty a současně dezinfikuje místa a plochy v soláriích, kadeřnických a kosmetických salónech, wellness a saunách.

 

Dezinfekce na ruce - rychlá dezinfekce ruk

Alkoholový dezinfekční prostředek - dezinfekční gel na ruce se širokým spektrem účinků působí plně proti virům, bakteriím a plísním.

 • rychlá účinnost, výborný dezinfekční účinek během 30 sekund
 • šetrný k pokožce
 • rychle se odpařuje

 

Na nářadí, rotopedech, podložkách, ve sprchách fitness center se nachází velké množství mikroorganismů - plísní, virů, bakterií a kvasinek, které způsobují onemocnění. Z některých výzkumů vyplynulo, že ve fitness centrech je mnohem více patogenů než například v kuchyních, a to z toho důvodu že je zde nedostatečné čištění ploch a jejich dezinfekce. 

Jestliže na plochách zůstávají zbytku kůže či dokonce krve ze stržených mozolů, tvoří se v těchto zbytcích velké množství mikroorganismů. Navíc jsou plochy vystaveny vlhkému a teplému působení, což opět přispívá k množení mikrobů, které se dotykem přenesou na vás. Dezinfekce těchto ploch a nářadí ve fitness centrech není dostatečná nebo není prováděna správně či v řádných časových intervalech. Doporučené dezinfekce působí také proti HIV a žloutenkám.

Otřením o plochy a dotykem se přes ruce přenese velké množství mikroorganismů, které když si například promnete oči může způsobit záněty očí, kožní infekce nebo jiná závažnější onemocnění. 

Pokud jdete do fitness centra cvičit, vyžádejte si informace o tom, jaké mají dezinfekční - sanitační plány na dané plochy. Jak nářadí pravidelně dezinfikují a žádejte poskytnutí dezinfekčního roztoku, který můžete na nářadí použít. 

Před zahájením cvičení a po něm stroj nebo náčiní dezinfikujte. Po celém cvičení si vydezinfikujte ruce dezinfekčním gelem.

V tělocvičnách a na cvičebních strojích se střídá velké množství lidí a čištění nebývá dostatečné. Úklid těchto ploch nebývá tak důkladný jako někde jinde, přitom přenos mikroorganismů je zde vysoký. Pokud se bude jednat např. o činky, můžete použít velmi rychlou dezinfekci, která působí do 15 sekund od nastříkání na plochu a odpaří se! Lerasept FP 408.

Personál fitness centra by pak měl po ukončení cvičení všechny plochy omýt dezinfekcí Lerasept L420, která rozpustí tuky a bílkoviny, tedy omyje plochy a současně je dezinfikuje. Jen důkladným omytím nebudou zůstávat na povrchu zbytky, v nichž by se množily mikrobi.

V nedávném experimentu pro Men´s Fitness magazin provedli mikrobiologové z University College Hospital v Londýně stěry v několika známých sportovních centrech a udělali jejich rozbor. Výsledky byly poměrně šokující. Zatímco průměrný počet bakterií ve vzorku činí šestnáct milionů, vzorky z posiloven jich vykazovaly sto třicet dva miliónů. Pro porovnání, přímo v záchodové míse je jich pět set milionů. (zdroj)