DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Dřevěné podlahy - jejich mytí a ošetření

Srovnání parketto - care 

Ošetření dřevěných podlah a parket pomocí Parketto-care.

Dřevěné podlahy je potřeba ošetřovat pravidelně a citlivě,aby dřevo bylo chráněné a podlaha zůstala dlouho pěkná. Výrobce Kiehl nabízí řadu, která je určená pro dřevo a lze ji použít také na plovoucí podlahy.

První fází je omytí a druhou fází je ochrana. Následně je vhodné pravidelně ochranné vrstvy obnovovat. Přípravek pro chranou vrstvu zvolte podle povrchu, který je olejovaný nebo utěsněný -> Kiehl-Parketto-clean-koncentrát nebo je povrch neošetřen (jen řemeslně utěsněn) a pro ten použijte -> Parketto - Care.


 

Základním krokem je omytí podlahy čisticím přípravkem Parketto - Clean.

Kiehl_Parketto_clean_Konz_1l_2012 Parketto Clean je koncentrovaný čistič, který je myje dřevěné podlahy, parkety, laminátové podlahy. Je určen pro více typů dřevěných podlah, tedy pro všechny dřevěné povrchy, např. utěsněné, ošetřené ošetřujícími ochrannými přípravky, impregnované, naolejované, navoskované a neošetřené.

Je to první fáze mytí těchto podlah.  Prostředek neobsahuje mýdla ani vosky, s vysokým čistícím účinkem a vysokou schopností odnosu nečistot bude podlaha umyta a případně také dobře připravena na nanesení ošetřující vrstvy.

Níže jsou srovnány neupravované fotografie, které ukazují stav po umytí profesionálním mycím prostředkem Parketto - Clean a na levé straně je poté podlaha ošetřena jednou vrstvou Parketto - Care. Patrný je rozdíl v lesku, který vytvořila ochranná vrstva přípravku Care.

dřevěná po Care bez blesku srovnání s clean


 

Druhou fází v péči o dřevěné (olejované, utěsněné) a laminátové podlahy je použití Parkettin-koncentrátu.

 Kiehl-Parkettin-Konzentrat Vhodný pro běžný úklid, současně myje a utěsňuje dřevěné podlahy, které díky tomu chrání. Ochranná vrstva se tak stále udržuje v plnohodnotném stavu. Zasychá beze šmouh a vytváří ošetřující film odpuzující nečistoty a vznik stop od podrážek. Optimální na podlahy ve sportovních halách. U parket a laminátových desek působí jako ochrana proti vlhkosti.

Určen k ošetření naolejovaných, olejovo-voskovaných, utěsněných dřevěných povrchů, hotových parket, stejně jako laminátu. Přilnavost a krásný vzhled bude na plochách bez mastnot,silikonu a prachu. 

Není určen k ošetření podlah jen voskovaných (u olejovo-voskovaných ano) nebo neošetřených. U neošetřených podlah použijte Parketto-Care.


 

Druhou fází v ochraně dřevěných podlah (neošetřených) je nanesení ošetřujícího přípravku Parketto - Care od výrobce Kiehl.

Kiehl-Parketto-care Vytírací prostředek s ošetřením na dřevěné podlahy, který vytváří lesklý povrch. Parketto - Care je odolný proti vychození, odpuzuje nečistoty a je neklouzavý, splňuje požadavky na podlahy ve sportovních halách.

Je určen k ošetření a k nanesení ochranné ošetřující vrstvy u řemeslně utěsněných dřevěných podlah a hotových parketových desek. U hotových parketových desek je nutno předem provést test přilnavosti. Není vhodný na navoskované nebo naolejované dřevěné plochy.

Na nové podlahy, kde je v plánu nanést ochrannou vrstvu se nejprve jen za sucha setře prach a případně pevně ulpělé nečistoty se setřou za vlhka pomocí Parketto - Clean nebo případně lze použít i Kiehl-Parketto-clean-koncentrátu.

Parketto - Care se používá neředěný pro nanesení ochranné vrstvy a ředěný pro další mytí podlahy, kde se současně upevňuje vrstva ochrany. Je možné použít až dvě koncentrované vrstvy (neředěný Parketto - Care). Následně je vhodné mýt povrch a obnovovat ochrannou vrstvu použitím vodou ředěného roztoku Parketto - Care. Alternativou pro mytí (bez obnovování ošetření) je používat pravidelně Parketto - Clean a jednou za čas Parketto - Care.

Na základně pořízených fotografiích je srovnání podlahy před jakýmkoliv čištěním přípravky Kiehl a po nanesení jedné vrstvy Parketo -Care. Je patrný rozdíl v lesku podlahy. Zde byla použita jen jedna vrstva, 

Srovnání parketto - care