DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Jednoduchost úklidu - dezinfekce a čistota 2 v 1

Jednoduchost úklidu – dezinfekce a čistota 2 v 1

Ekologie, čistota a dezinfikované prostory, to vše může spolu vycházet, zvolíte-li profesionální čisticí prostředky.

Čisticí dezinfekce vs. „JASA - Molotovův koktejl v čistidlech“

Velmi častým požadavkem zákazníka je vyčistit a dezinfikovat jedním krokem. Kombinací, za kterou si hygienici rvou vlasy, ale v praxi je nebývale rozšířena a brána jako „zaručeně účinný recept“, lze nazvat „JASA“. O jakou kombinaci, která není bezpečná a není dostatečně dezinfekční, se jedná? Spojte si nejčastější produkt na mytí nádobí, který znají i babičky, s nejpoužívanější dezinfekcí. Spojením počátečních slabik obou slov získáte JASA, takový Molotovův koktejl ve verzi z čistidel. Směs není přímo zápalná, ale smíchání prostředků není bezpečné a účinnosti čisticí a dezinfekční nejsou ve srovnání s profesionálními čisticími prostředky dostatečné.

Potřebujete-li kromě mytí i dezinfikovat, víte, jaké možnosti pro vaše potravinářské provozy máte? Že se čisticí prostředky ve většině případů nesmějí míchat, jelikož vznikají nebezpečné sloučeniny a výpary, tentokrát pomineme a podíváme se na dvě funkce, které při úklidu milovníci „JASA“ hledají. Jsou to funkce čisticí – odmaštění, rozpuštění tuků a bílkovin, uvolnění pigmentů a druhou funkcí je dezinfekční efekt.  Specializované dezinfekce mají tyto vlastnosti již v jednom a není potřeba je míchat s jinými prostředky, aby účinně myly a dezinfikovaly. Hilso přináší více produktů, které pomáhají s tímto důkladným úklidem.

Dezinfekční čističe pro potravinářské provozy

Čisticí dezinfekce od výrobce Stockmeier má nyní v nabídce společnost Hilso jako doplňující sortiment k produktům Kiehl. Dezinfekční čističe jsou cílené prostředky řešící konkrétní problémy a spojující více funkcí v jednom produktu.  Testováním dezinfekčních čističů se potvrzuje, že je lepší zapomenout na „ koktejl JASA“ a používat vhodnější dezinfekce určené přímo pro potravinářské provozy.

Dezinfekce na bázi kvartérních sloučenin dokážou dezinfikovat již při nízké koncentraci. Zpravidla je účinná 1-2,5% koncentrace, což je ve srovnání s běžnými dezinfekcemi, u nichž je nutné ředění 10%, velký rozdíl i po finanční stránce.  Mycí a odmašťují účinek je velmi silný i při této nízké koncentraci. To, že také silný produkt může být v určitých ohledech šetrný, dokazuje např. produkt Lerasept® L 420 certifikací NSF (mezinárodní organizace sledující zdraví a ochranu potravin, vody, spotřebních výrobků a životního prostředí). Lerasept® L 420 (čisticí dezinfekci) lze použít na všechny plochy, které jsou voděodolné a v potravinářských provozech běžné.  Můžete jej použít na stroje, mlýnky, kráječe, pulty či podlahy. Nerezové plochy po umytí tímto dezinfekčním čističem jsou jako naleštěné a není proto potřeba např. na pulty v prodejně používat další čistič. Kvartérní sloučeniny, které jsou hlavní složkou, nemají žádnou výraznou vůni. Jejich používání pro pravidelný úklid je proto příjemnější také pro samotný personál a zákazník místo chlórového zápachu má možnost cítit příjemnější vůni připravovaného pokrmu v restauraci nebo delikatesy v prodejně.

Další oblíbenou variantou je bezoplachová alkoholová dezinfekce. Povrch nejen zbavuje mikroorganismů, ale čistí a leští. Mezi alkoholovými dezinfekcemi je vhodné zaměřit se na jejich spektrum účinku – zda jsou také virucidní a dále na dobu nutnou pro dezinfekční efekt. Dezinfekční čistič na bázi alkoholu Lerasept® FP 408, jenž Hilso nabízí, působí proti bakteriím, plísním a virům již během 15 sekund. Ihned po uschnutí plochy je možné na ní opět zpracovávat potraviny. Tato dezinfekce se neředí, snadno se používá ve spreji a je ideální pro okamžité očištění členitých míst, která se složitě umývají, nebo na dřevěné špalky či nástroje, na nichž by mohly zůstávat zbytky oplachových dezinfekcí. Díky tomu, že se alkoholová dezinfekce odpaří a není potřeba ji oplachovat vodou, nedostane se ani do odpadních vod. Proto je vhodná pro prostorovou dezinfekci domácností nebo malých provozů s domácími čističkami odpadních vod.

Pomocí dezinfekce na bázi kyseliny peroctové dosáhnete velmi snadno narušení biofilmů a jejich likvidace. Hilso zařazuje do nabídky Lerasept® Forte, dezinfekční prostředek na bázi kyseliny peroctové zapsaný u NSF a také v seznamu FiBL (německy Výzkumný ústav pro ekologické zemědělství). FiBL je neziskovou organizací, která sleduje standardy a potřeby ekologického zemědělství a doporučuje vhodné postupy a prostředky s ohledem na životní prostředí a zdraví. Lerasept® Forte způsobuje narušení buněčné stěny a inaktivuje buněčné organely. Díky tomu nedochází ke vzniku rezistence mikroorganismů na tuto sloučeninu. Navíc se kyselina peroctová po reakci rozkládá na ekologicky nezávadnou vodu, kyslík a ocet. Lerasept® Forte lze snadno splachovat a oplachovat.