DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Zkušenosti vedoucí ze školní jídelny ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě

Zkušenosti paní Dagmar Horáčkové, vedoucí ze školní jídelny ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě, nám nastíní, jak jim nastavení sanitačního plánu s profesionálními produkty pomohlo při úklidu celého provozu.

Aby vše bylo dobře a funkčně nastaveno v celém provozu školní kuchyně, tak jak jsem byla zvyklá v původním zaměstnání, bylo mým cílem, aby byl nastaven odpovídající sanitační plán. Jelikož nejsem odborníkem v této oblasti, oslovila jsem při své účasti na Krajské konferenci přednášejícího Mgr. Jana Strejčeka odborníka v oblasti sanitace, který spolupracuje s firmou Hilso. Na základě jeho návštěvy u nás na provozovně nám společně stanovili sanitaci pro každou oblast provozu podle jejich doporučení.

Prostředky jsme společně odzkoušeli v místech, která byla problematická, a kde se nám nedařilo je správně očistit.  Např. podlaha v hrubé přípravně zeleniny, kde čistíme i brambory a je zde hodně škrobového odpadu se těžko čistila. Spolu s čisticím prostředkem byl doporučen i zpěňovač, který napojíme na hadici s přívodem vody a nastříkáme pěnu čisticího prostředku přímo na podlahu. Tento způsob čištění je rychlý a podlaha je snadno a dobře omytá. Byli jsme tak spokojeni, že jsme zakoupili i druhý zpěňovač pro kuchyň a přilehlé prostory, abychom ho nemuseli přenášet.

Na celý provoz se vybraly dobře účinné produkty. Na oblast mytí a čištění nám stačí pouze 5 produktů, v oblasti dezinfekce jsme spokojeni s dvěma produkty, jedním oplachovým a druhým bezoplachovým. Tyto prostředky jsou bez chlóru a zápachu. Některé prostředky jsou navíc ekologické.

Velmi nás překvapil ekologický přípravek Xon-forte na trouby a připečené zbytky. Odzkoušeli jsme jej na staré nánosy, které jiný produkt nezvládl a Xon-forte je snadno odstranil. Je ale nutné, používat veškeré prostředky přesně dle daného návodu, což zaměstnancům usnadňuje vylepení barevného sanitačního plánu i s návodem na dávkování jednotlivých čistících a dezinfekčních prostředků na každém úseku provozu. Patronal-eco na vodní kámen nejen v koupelnách působí také velmi rychle.

Využili jsme také nabídky firmy Hilso a zakoupili jsme na celý provoz doplňující sortiment - kartáče, stěrky značky Kobra a pratelné utěrky v různém barevném provedení, které nám byly doporučeny. Utěrky Chicopee jsou pratelné, a díky různým barvám je můžeme používat pouze na daných úsecích na provoze – maso, vejce, zelenina atd., tudíž nedojde k záměně při následném úklidu.  S těmito pomůckami na úklid se pracuje velmi dobře. Velmi jsme také přivítali možnost zakoupení dávkovacích lahví, které jsou již určené po naředění k přímému úklidu i dezinfekci. Velkou výhodou jsou prostředky dodávané v kanystrech, které jsou opatřené stáčecím ventilem. Tudíž zde odpadá pro zaměstnance fyzická námaha při nalévání. Jelikož vím, že je těžké si představit, jak tyto prostředky vypadají, když je nepoužíváme, můžete s k nám na provoz přijít nejen podívat, ale také se poptat přímo zaměstnanců na jejich zkušenosti s těmito prostředky.

 

Děkujeme paní Horáčkové za podrobnou referenci.