DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Kamenné podlahy - čištění a ošetření

IMG_20170907_091702Copex

Kamenné podlahy lesklé nebo pórovité. Jak omýt a ošetřit kamenné podlahy?

Čištění kamenné podlahy vyžaduje v první řadě znát, z jakého druhu kamene je podlaha vyrobena, aby nedošlo k jejímu poškození. Například na mramor nesmí přijít kyselé produkty.

Naším doporučením je používat na generální čištění kamenné podlahy Copex, který je univerzální. Copex je pro většinu typů podlah (není na dřevěné podlahy) a kamenné podlahy.

Na fotce vidíte první kamenný schod (ze žuly), který je porézní. Právě v pórech kamene se usazuje a udržuje nečistota, kterou je těžké vymýt. S tím si výborně poradí Copex, který nečistotu rozpustil a po lehkém setření hadrou byla nečistota omyta pryč.

 

kamenná podlaha - čištění Copex

 

Po omytí kamenného schodu Copexem jme vyčkali, než bude schod zcela usušený. Po uschnutí jsme nanesli Prisma Steinprotector. Jedná se o ochrannou emulzi přímo určenou pro kamenné podlahy. Kámen je chráněný protí zanášení nečistot. Póry kamene jsou jemně uzavřeny, a tak zůstává kámen ochráněn.

Prisma Steinprotector je přípravek určený pro hladké lesklé kamenné podlahy, kde pomocí rychloobrátkových leštících kotoučů je získán vysoký lesk podlahy bez klouzavého povrchu. Zde byla Prisma použita na porźní kámen. Záměrem bylo kámen vyčistit a ochránit, ale nevytvořit lek. Kámen tedy působé jen "oživeně" a není výrazně lesklý.

Prisma