DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Ošetření podlahy vosky a polymery

Copex - vinyl

Ošetření podlahy polymery a vosky. Jaké produkty jsou vhodné na ochranu podlahy - jaké vosky a polymery použít?

Základem je správné a dokonalé očištění podlahy. V následujícím článku pod odkazem jsou popsány základní kroky, které jsou potřeba - tedy čištění, nanesení ochranné vrstvy a poté pravidelná údržba čistoty.

 

Jak podlahu chránit před nečistotami a mít ji krásně lesklou? Jaké vosky a polymery jsou pro jednotlivé druhy podlah vhodné?

Základem je čištění - tady jednou za čas použít generální čistič Copex nebo Li-Ex - určený hlavně pro čištění linolea, vinylových podlah či marmolea.


Vinyl, linoleum, marmoleum, PVC podlahy - jen na dobře očištěné vinylové podlaze je možné dosáhnout pěkného vzhledu podlahy. Na fotce je vidět vinylová podlaha, kde byla Copexem pro ukázku očištěna jedna vinylová kachlice.

Snadnější udržení čisté podlahy dosáhnete po nanesení ochranné polymerové vrstvy. To platí především u vinylové podlahy s póry, kterou je těžké udržovat čistou, jak je vidět na obrázku.

Copex - vinyl - očištění Copex

 

Na očištěnu podlahu z vinylu, marmolea, linolea nebo PVC poté použijte polymerovou emulzi od výrobce Kiehl. Vybírat můžete z následujících polymerů na podlahy, které jsou vhodné také pro sportovní podlahy.

Thermohospital - nejlepší ochranná vrstva, velmi odolná

Polymerová emulze ochraňující podlahové krytiny proti dezinfekčním přípravkům a alkoholu. Je neklouzavá a odpuzující nečistoty. Dezinfekce rukou mohou způsobit momentální narušení vrstvy, ale jen vzácně rušivé skvrny. Použití na např. PVC, polyolefin, linoleum, savý přírodní a umělý kámen. Přednostně má využití v nemocnicích, domovech důchodců a mateřských školách. Neředí se.

Thermodur - levnější varianta Thermohospitalu – pro místa kde není potřeba hlídat snášenlivost podlah na dezinfekce či alkohol

Polymerová vosková emulze vysoce odolná  proti vyšlapání a vytření čisticími prostředky s desinfekčním účinkem. Odpuzuje nečistoty a je bezpečný pro chůzi, neklouže. Vhodný pro veřejné prostory či sportovní haly. Použití na PVC, linoleum, přírodní nebo umělý kámen apod. Neředí se.

Reference na Thermodur, kde dříve byl používán na leštění kamenné mramorové podlahy Bistrol. 

Ariston

  • jedním krokem čištění a vytvoření ochranné vrstvy (ředěná forma)
  • silnější ochranná vrstva – neředěným produktem
  • neleskne se tak silně, ani není tak odolný, jako je vrstva díky Thermoduru nebo Thermohospitalu, ale jedním kromem se podlaha čistí a ochraňuje

Čisticí a ošetřující polymerový koncentrát na podlahy. Zanechává lesklý pevný film, který odpuzuje špínu a zamezuje uklouznutí. Na všechny voděodolné podlahy vhodné k nanesení ošetřujícího filmu. Ideální na lino. Nanesení ochranného filmu: neředěný nebo 1:1 s vodou. Běžné každodenní vytírání: 12 ml na 1 l vody.

Odstranění výše uvedených polymerů (Thermohospital, Thermodur, Ariston) při generálním úklidu je možné Copexem nebo Li-Exem.


Dřevěné podlahy a parkety, lakované

Trend - ochranná vrstva spíše bez lesku

  • méně odolné, ale není nutné před nanesením nové vrstvy používat odstraňovač vosku, jen se plocha běžně umyje a nanese nová vrstva
  • může se použít i na lakované dřevo (sportovní haly s parketami)
  • vhodné též na PVC, linoleum, gumu, savý přírodní a umělý kámen

Vytváří ošetřující film na podlahových krytinách. Ošetřující vrstva je beze šmouh jak v koncentrovaném, tak i ve vodou naředěném stavu. Ošetřující disperze pro použití na podlahové krytiny s ohledem na životní prostředí. Na např. PVC,  linoleum, guma, savý přírodní a umělý kámen. Je možno jej použít též na utěsněné, lakované dřevěné a korkové podlahy (ne nelakované). Neředí se nebo ředění 1 :1 s vodou. Odstranění vrstvy bez odstraňovačů vosků – pouze intenzivnější koncentrace např. Torvanu – 2 – 3 x větší koncentrace.

Dřevěné podlahy, parkety - olejované a plovoucí podlahy

Parkettin - Koncentrát, čištění a ochrana olejovaných dřevěných podlah a plovoucích podlah

Jemné ošetření dřevěné podlahy dosáhnete také produkty Parkettin - Koncentrátu. Tento produkt je také vhodný na ošetření plovoucích podlah. Při současném čištění vytváří i ochrannou vrstvu na naolejovaných dřevěných a laminátových podlahách. 

Dřevěné podlahy a parkety - neošetřené

Parketto - Care, ošetřující emulze na neošetřené dřevěné podlahy

Parketto - Care je odolný proti vychození, odpuzuje nečistoty a je neklouzavý, splňuje požadavky na podlahy ve sportovních halách. Je určen k ošetření a k nanesení ochranné ošetřující vrstvy u řemeslně utěsněných dřevěných podlah a hotových parketových desek. U hotových parketových desek je nutno předem provést test přilnavosti. Není vhodný na navoskované nebo naolejované dřevěné plochy.

 


Kamenné podlahy, lesklé nebo porézní

Speciální péči si zaslouží také kamenné podlahy. Ochrannou vrstu pro kámen vytváří Prisma Steinprotector.

Prisma Steinprotector - ochranná disperze kamenné podlahy

  • ochrana před zanesením nečistot do kamene
  • bez leštění rychloobrátkovým strojem není příliš lesklý povrch, ale kámen je „oživený“
  • před prvním nanesením očistit kamennou podlahu Copexem

Po leštění High-Speed kotoučovými stroji vytvoří neklouzavou lesklou ochranu odpuzují nečistoty. Před obnovením ošetřujícího filmu Prismy postačuje pouhé intenzivní čištění bez odstraňovačů polymerů (není nutný Copex), tedy Torvan nebo Veriprop.  Je na savé přírodní a umělé kameny. Neředí se.

Možné je použít ale také Thermodur, Thermohospital, které jsou vhodné i na kamenné podlahy jako ochranný polymer. Viz popis výše.

Prisma