DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Konvektomaty a trouby - čištění

Xon_forte_750ml_2014

Jak očistit konvektomaty a trouby bez nepříjemného zápachu čistidla? Ekologickým odmašťovačem Xon-forte.

Jedno omytí konvektomatu vyjde s čistidlem Xon-forte zhruba na 5 Kč. Postup čištění byl vyzkoušen na celou vnitřní plochu konvektomatu.

Konvektomat byl nahřát na 60 °C a na vnitřní plochu byl nastříkán Xon-forte zpěňovacím rozprašovačem, který je na malém balení tohoto produktu. Množství, které bylo spotřebováno odpovídá zhruba 5 Kč. Po 15 minutách působení byl spuštěn program na oplach konvektomatu a omyly se tak i silnější připečené nánosy.

Personál kuchyně dobře hodnotil i to, že během nanášení Xon-forte nebyli vystaveni nepříjemnému zápachu čistidla, který před tím používali. Xon-forte je navíc ekologický.

Čištění trouby nebo grilu sodou bývá označováno jako ekologická varianta odstranění připečeného nánosu a mastnoty. Ovšem často je jen velmi málo účinná. Použijete-li ekologický profesionální čistič Xon-forte místo sody na vaši troubu, "nenecháte zde ruce". Sami jsme doma mnoho let zkoušeli různá čistidla a zaručené babské rady, jak ekologicky čistit naši domácnost (máme děti, takže víme své :). Ale od té doby, co známe ekologické prostředky Kiehl, šetříme své ruce a nervy před dlouhodobým drhnutím a Kiehl používáme i doma. 

Troubu nechte zahřát asi na 50 °C a nastříkejte na plochu Xon-forte. Ve spreji vytváří pěnu, která pomalu stéká ze svislých ploch. Po 15 minutovém působení plochu trouby či grilu omyjte čistou vodou. Bez drhnutí je připečené z trouby pryč.