DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE!!!

Čističe nábytku vybírejte podle materiálu

IMG_20171222_105631

Čištění a leštění nábytku vyžaduje vybrat správná čistidla pro daný materiál, z kterého je nábytek vyroben, nebo podle znečištění.

Nábytek je možné čistit univerzálními čisticími prostředky nebo specializovanými na daný materiál či problém, který potřebujeme odstranit.

  • Univerzální čistič a leštěnka

Výborný univerzální výrobek je Optima. Čistí a leští nejen nábytek (dřevěný nebo laminátový nábytek), ale také sklo, okna a zrcadla. Navíc jej můžete použít bez obav na obrazovky televizorů, LCD displeje, monitory, mobily či tablety.

Optima jemně čistí, leští a ochraňuje plasty. Byla navržena na ochranu plexiskel. Ocení ji tedy i prodejny, kde mají vitríny z plexiskla.

IMG_20171222_130106

  • Ochrana a leštění (pastování) nábytku

Presto je speciální leštěnka na nábytek ve spreji pro plochy nejen ze dřeva, laminátu ale i plastu. Vytvoří lesklou vrstvu. Odstraňuje jemné škrábance, které se voskováním Prestem zacelí a odstraňuje skvrny od alkoholu, vody, otisky prstů a jiná znečištění. Presto je univerzální leštěnka tvořící ochrannou lesklou vrstvu.

 

Specializovaný výrobek má silnější účinky než univerzální produkty. Použijte je na nábytek podle materiálu, z kterého je nábytek vyroben.

  • Mytí dřevěného nábytku a laminátu (i podlah ze dřeva a plovoucí podlahy)

Na dřevěný lakovaný materiál, nábytek ze surového dřeva nebo laminát doporučujeme na mytí použít Parketto-clean. Jedná se o jemný čistič určený hlavně na dřevěné povrchy a podlahy.

Pro nanesení ochranné vrstvy při současném jemném mytí dřevěného nábytku použijte Parkettin-koncentrát. Čistič s ochrannou funkcí naolejovaného dřeva nebo i na laminátový nábytek.

  • Mytí kuchyňských linek, kde je silná mastnota

V kuchyních bývají použity na nábytek různé materiály. Na corian, laminát a další plastové povrchy použijte pro běžné mytí univerzální čistidla jako je Torvan. Dodržujte ředění produktů, nedávejte více čistidla do vody než je doporučeno, jinak se na lesklém povrchu objeví šmouhy. U těchto profesionálních čistidel neplatí, že "více znamená lépe".

Pro silnější odmaštění - digestoře, lednice, mikrovlné trouby, sporáky, indukční, sklokeramické, plynové sporáky a trouby či grily - využijte Xon-forte nebo Tornado. Xon-forte je ekologický odmaštovač určený do potravinářských provozů. Využijete jej i na čištění krbového skla.

Tornado je silný odmaštovač, který použijete nejen v kuchyni na odolné povrchy jako jsou obklady kolem sporáku nebo podlaha (nepoužívejte na lakované, dřevěné, hliníkové), ale je výborný i na mytí oken a okenních plastových rámů.

Xon-forte digestoř 03

  • Nerezové plochy, nerezový dřez, granitový dřez

V kuchyni jsou dřezy vyrobeny zpravidla z nerezu nebo z granitu (žula s pryskyřicí). Protože u dřezů se spojují nečistoty jako je vodní kámen a mastnota z potravin je dobré použít profesionální čistič, který odstraní vodní kámen a rozpustí mastnotu. 

Vinox-eco je ekologický koncentrovaný čistič proti vodnímu kameni a mastnotě současně. . Výborně také odstraňuje skvrny po čaji, kávě nebo ovoci, které zůstávají na kuchyňských linkách. V ředěné formě 1:10 jej můžete použít také na plastové plochy, kde právě skvrny od čaje nebo kávy zůstávají usazeny, po chvilce působení plochu omyjte čistou vodou.

Vinox-eco je určen do potravinářských provozů. Ocení ho hlavně kuchyně, vývařovny a jídelny. Mytí nerezových dřezů je tak velmki jednoduché, protože stačí mít naředěný Vinox-eco v rozprašovací láhvi v poměru 1:10 se studenou vodou. Tímto roztokem jemně nastříkáte dřez a po chvilce umyjete. Bez drhnutí je tak vodní kámen a mastnota z dřezu odstraněna.

Jiným produktem, speciálně vyrobeným na čištění a leštění nerezu je Vinoxin. Je podobný ve své funkci jako Vinox-eco, ale Vinoxin je určený více na konečné leštění nerezu. Vinox-eco je spíše na mytí dřezů a ploch.

Vinoxin má proti konkurenčním výrobkům tu vlastnost, že nerez omyje a odmastí. Toto je výhoda, že se na mastnotu dále nechytají nečistoty a nerez je současně omytý a vyleštěný.

Vinox-eco po (dřez)

  • Inkoust, tuha, fixy, voskovky, nálepky a etikety - jak je odstranit?

Tablefit - jak název produktu napovídá "aby stůl byl v pořádku", je Tablefit na stoly a problémové nečistoty na něm.

Ve školách, hotelích nebo prodejnách se na stolech nebo nábytku může objevit inkoust nebo popis od pera, tužky nebo pastelek. Nejen inkoust lze tímto čistidlem Tablefit odstranit. Rozpouští také lepidlo z etiket a izolep, které zůstávají na plexisklových vitrínách nebo skle.

Tablefit si poradí s odstraněním i permanentní fixy, ovčem jen z povrchu, který je hladký - to znamená například z kachliček, skla, nebo folií na papíry. Na nábytku, který je strukturovaný nejí jisté, že permanentní fixa bude očištěna, lze to ovšem vyzkoušet. Někdy Tablefit očistí i nápisy graffiti (záleží na typu barvy).

 IMG_20171222_105631